09120891820 مشاوره رایگان ساخت تابلو
سوالات متداول

قیمت تابلو چلنیوم و تابلو استیل چگونه محاسبه می شود؟

پرسش و پاسخ های متداول

گاها دیده می شود که سازنده تابلو و مشتری بر سر قیمت تمام شده کار دچار اختلاف شده اند. علت اصلی اختلاف را می توان عدم اطلاع برخی از مشتریان از نحوه محاسبه قیمت تابلو ها دانست. قیمت تابلو ها بر اساس مبنای خاصی محاسبه می شود مه در تابلو ها مختلف به صورت های متفاوت است. 

چگونگی محاسبه قیمت تابلو چلنیوم و تابلو استیل

در تابلو های حروف برجسته ای به مثل تابلو چلنیوم و تابلو استیل محاسبه قیمت تنها با استفاده از متر محیط است که آن هم بوسیله نرم افزارهای مخصوص طراحی به مثل کورل دراو و ایلاستریتور صورت می گیرد. هیچ تابلو ساز خبره ای نمی تواند متراژ کار را بدون عملیات نرم افزاری محاسبه کند. اما تخمین آن کار سختی نیست. متر دور همان محیط کار است و مفهوم محیط هم طول نوشته و یا لوگوی ما خواهد بود. برای مثال می خواهیم یک خط راست با تابلو چلنیوم و قطر 12 سانتی متری بسازیم. در باور عموم این خط باید یک متر محاسبه شود، اما در واقع این خط یک متری ساخته شده توسط چلنیوم اندازه ای در حدود 2 متر و 24 سانتی متر دارد. چرا که اگر ما محیط کار را با متر اندازه بگیریم یک متر بالای کار و یک متر نیز پایین کار خواهد بود و سمت چپ و راست نیز هر کدام 12 سانتی متر خواهند بود. یعنی یک خط راست در تابلو سازی به مثل یک مستطیل است نه یک خط! فلذا درک این موضوع می تواند اختلافات را به حد اقل برساند.

موضوع مهم دیگر این است که فونت های مورد استفاده برای نوشتار تابلو هر کدام دارای قطر و کشیدگی متفاوتی هستند. برای مثال فونت نستعلیق همواره داری کشیدگی هایی است که فونت های دیگر از داشتن آن بی بهره هستند. قطر فونت تیتر نیز از قطر دیگر فونت ها بیشتر است. به همین علت است که تفاوت قیمت یک نوشته ثابت در فونت های مختلف متفاوت است. 

چگونگی محاسبه قیمت تابلو روان

قیمت تابلو روان به صورت متر مربع است و محاسبه آن به راحتی امکان پذیر است. برای به دست آوردن قیمت کافیست مساحت تابلو را (طول * عرض) در قیمت هر متر تابلو ضرب کنیم. برای مثال می خواهیم تابلویی به طول 234 سانتی متر در 170 سانتی متر را تهیه کنیم. در این مثال قیمت هر متر مربع را 2 میلیون تومان فرض می کنیم.

7956000 = 2000000 * 2/34 * 1/70 (قیمت کل = قیمت هر متر مربع * طول * عرض)

نکته مهم این است که در محاسبه قیمت تابلو همواره طول فریم کار محاسبه می شود نه قسمت تصویر آن. 

چگونگی محاسبه قیمت تابلو فلکسی

قیمت تابلو فلکسی نیز مثل تابلو روان و  دیگر نمایشگرهای دیجیتالی به صورت متر مربع و مساحت تابلو محاسبه می شود.

چگونگی محاسبه قیمت تابلو ال ای دی ثابت

محاسبه قیمت تابلو ثابت تنها توسط نرم افزار امکان پذیر است. در این تابلو تعداد ال ای دی های مورد استفاده قرار گرفته مبنای محاسبه قیمت است. برای مثال اگر یک نوشته دارای 1500 عدد ال ای دی باشد و قیمت هر ال ای دی نیز 800 تومان محاسبه شود، قیمت تمام شده 1500*800= 1200000 خواهد بود. قیمت فلاشر و یا قاب و ... در صورت نیاز مشتری به صورت جدا دریافت می گردد.

قیمت تابلو پلاستیک 

قیمت تابلو پلاستیک هیچ متر و معیاری ندارد و تنها به صورت توافقی محاسبه می گردد.